Who is Aali Kali?
| Real Name | Aali Kali |
| Nick Name | Aali Kali, Miranda Milksalot , Aali Rousseau |
| Profession | American Film Actress, Model and Star |
| Date of Birth | 28 December 1993 |
| Birthplace | East Valley, Nevada, United States |
| Age (as of 2026) | 33 Years |
| Hometown | United States |
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Aali Kali is an American Film Actress, Model, and Star. The Real Name of Aali Kali is Aali Kali. Aali Kali was born on December 28, 1993 in East Valley, Nevada, United States.
Read This : Aaeysha Biography, Wiki, Age, Boyfriend, Husband, Net Worth, Career, Image & More 2026
Not much information is available about Aali Kali family. Aali Kali lives in Paksitan. According to 2026, the age of Aali Kali has become 33 years.
Aali kali Education Qualification
| School | Private school in United States |
| College/University | College of United States |
| Education Qualification | Graduation |
Aali Kali completed her early studies at a private school in United States. Following that, he enrolled in college in United States. from where he completed his Graduation.
Aali Kali Height, Weight, Nationalty, Zoidic Sign, Physical Stats and More
| Height (Approx) | in centimeters – 168 in meters – 1.68 in feet inches – 5.6 |
| Weight (Approx) | in kilograms – 57 in pounds – 125 |
| Body Measurements (Approx) | Chest – 32 in Waist – 28 in Hips – 34 in |
| Zodiac sign | Taurus |
| Nationality | American |
| Religion | Atheist |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Eye Colour | Blue |
| Hair Colour | Blonde |
Aali Kali height is 1.68 meters. And their weight is about 57 kg. His figures are 32-28-34. Their zodiac sign is Taurus. This is an American woman.
Which is related to the Caucasian (Descent) Ethnicity. His eye colour is Blue and his hair colour is Blonde.
Aali Kali Husband Name and Boyfriend Name
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs / Boyfriend | Not Known |
| Children | Not Known |
| Children Name | Not Known |
About Aali Kali Career
| First Video Debut | Film Studio ‘Adult Time’ (2013) |
| First Film Debut | Film ‘Adult Time’ (2013) |
Aali Kali started his career at the age of just 20 in the year 2013. She shot her first film as an actress in a Film Studio ‘Adult Time’.
In this, his innovation was highly appreciated. After that, he worked with many other film studios. Those studios include big studios like Sweet Heart and etc.
Along with film studios, Aali Kali has also innovated in videos with various famous actresses and actor from the film industry. which mainly includes April Oneil, Sabina Rouge, Zoey Foxx, Abella Danger, and etc.
Aali Kali Income and Net Worth
| Income | N/A |
| NetWorth | $4 Million USD (Approx) |
The net worth of Aali Kali is around $4 Million USD.
| N/A | |
| N/A | |
| N/A | |
| Youtube | N/A |
Not much information is available about Aali Kali social media Plateform Instagram, Twitter, Facebook and Youtube.
About Aali Kali Choice
- He likes white and black in color.
- They like to travel.
- They like to shop.
- This is for selfie lovers.
- They like dogs very much.
- He likes clothes from big brands like Calvin Klein, Louis Vuitton, Tommy Hilfiger, and Levi Strauss.
- He likes gadgets like Smartphone, Digital Camera, and the Smart Watch.
- They like to eat non-vegetarian food.
About Aali Kali
- Aali Kali is an Pakistani Actress.
- Aali Kali started her career in 2013 at the age of just 20.
- Aali Kali lives in United States.
- According to 2026, the age of Aali Kali has become 33 years.
- Aali Kali height is 1.68 meters.
- The net worth of Aali Kali is around $4 Million USD.
About FAQ
Q. Aali Kali Age?
Ans. Aali Kali age has become 33 years as of 2026.
Q. Aali Kali Height?
Ans. The height of Aali Kali is 1.68 meters.
Q. Aali Kali Ethnicity/Descent?
Ans. Aali Kali belongs to the Caucasian (Descent) Ethnicity.
Q. Aali Kali Net Worth?
Ans. The net worth of Aali Kali is around $4 Million USD.
Q. Aali Kali Boyfriend?
Ans. Not about detail Aali Kali boyfriend.
Q. Who is Aali Kali husband?
Ans. Aali Kali is not married yet.
Q. How did Aali Kali became famous?
Ans. Aali Kali is an American Actress. That’s why she is very popular.
Conclusion
We expect. All of you visitors must have got complete information about Aali Kali. If you guys have any doubts. So you can tell us by commenting. If you guys liked this article. So do share it with your friends.
Note: This information has been collected by doing in-depth research on various websites and social media platforms. If any type of error is found in this information. So tell us by commenting.
Visit Website
