Who is Aaeysha?
| Real Name | Aaeysha |
| Nick Name | Aaeysha |
| Profession | Pakishtani Film Actress, Model and Star |
| Date of Birth | 27 February 1996 |
| Birthplace | Pakistan |
| Age (as of 2026) | 30Years |
| Hometown | Pakistan |
| Father Name | Not Known |
| Mother Name | Not Known |
| Brother Name | Not Known |
| Sister Name | Not Known |
Aaeysha is an Pakistani Film Actress, Model, and Star. The Real Name of Aaeysha is Aaeysha . Aaeysha was born on February 27, 1996 in Pakistan.
Not much information is available about Aaeysha’s family. Aaeysha lives in Paksitan. According to 2026, the age of Aaeysha has become 30 years.
Aaeysha Education Qualification
| School | Private school in Paksitan |
| College/University | College of Pakistan |
| Education Qualification | Graduation |
Aaeysha completed her early studies at a private school in pakistan. Following that, he enrolled in college in paksitan. from where he completed his Graduation.
Aaeysha Height, Weight, Nationalty, Zoidic Sign, Physical Stats and More
| Height (Approx) | in centimeters – 168 in meters – 1.68 in feet inches – 5.6 |
| Weight (Approx) | in kilograms – 57 in pounds – 125 |
| Body Measurements (Approx) | Chest – 32 in Waist – 28 in Hips – 34 in |
| Zodiac sign | Taurus |
| Nationality | Pakistani |
| Religion | Atheist |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Eye Colour | Brown |
| Hair Colour | Brown |
Aaeysha height is 1.68 meters. And their weight is about 57 kg. His figures are 32-28-34. Their zodiac sign is Taurus. This is an paskitani woman.
Which is related to the Caucasian (Descent) Ethnicity. His eye colour is Brown and his hair colour is Brown.
Aaeysha Husband Name and Boyfriend Name
| Marital Status | Unmarried |
| Affairs / Boyfriend | Not Known |
| Children | Not Known |
| Children Name | Not Known |
About Aaeysha Career
| First Video Debut | Film Studio ‘Fake Hub’ (2020) |
| First Film Debut | Film ‘Sexy Hub’ (2020) |
Aaeysha started his career at the age of just 24 in the year 2020. She shot her first film as an actress in a Film Studio ‘fake hub’.
In this, his innovation was highly appreciated. After that, he worked with many other film studios. Those studios include big studios like sexy hub and etc.
Along with film studios, Aaeysha has also innovated in videos with various famous actresses and actor from the film industry. which mainly includes Luna Silver and etc.
Aaeysha Income and Net Worth
| Income | N/A |
| NetWorth | $4 Million USD (Approx) |
The net worth of Aaeysha is around $4 Million USD.
| N/A | |
| N/A | |
| N/A | |
| Youtube | N/A |
Not much information is available about Aaeysha social media Plateform Instagram, Twitter, Facebook and Youtube.
About Aaeysha Choice
- He likes white and black in color.
- They like to travel.
- They like to shop.
- This is for selfie lovers.
- They like dogs very much.
- He likes clothes from big brands like Calvin Klein, Louis Vuitton, Tommy Hilfiger, and Levi Strauss.
- He likes gadgets like Smartphone, Digital Camera, and the Smart Watch.
- They like to eat non-vegetarian food.
About Aaeysha
- Aaeysha is an Pakistani Actress.
- Aaeysha started her career in 2020 at the age of just 24.
- Aaeysha lives in Los Angeles, California.
- According to 2026, the age of Aaeysha has become 30 years.
- Aaeysha height is 1.68 meters.
- The net worth of Aaeysha is around $4 Million USD.
About FAQ
Q. Aaeysha Age?
Ans. Aaeysha age has become 30 years as of 2026.
Q. Aaeysha Height?
Ans. The height of Aaeysha is 1.68 meters.
Q. Aaeysha Ethnicity/Descent?
Ans. Aaeysha belongs to the Caucasian (Descent) Ethnicity.
Q. Aaeysha Net Worth?
Ans. The net worth of Aaeysha is around $4 Million USD.
Q. Aaeysha Boyfriend?
Ans. Not about detail Aaeysha boyfriend.
Q. Who is Aaeysha husband?
Ans. Aaeysha is not married yet.
Q. How did Aaeysha became famous?
Ans. Aaeysha is an pakistani Actress. That’s why she is very popular.
Conclusion
We expect. All of you visitors must have got complete information about Aaeysha. If you guys have any doubts. So you can tell us by commenting. If you guys liked this article. So do share it with your friends.
Note: This information has been collected by doing in-depth research on various websites and social media platforms. If any type of error is found in this information. So tell us by commenting.
Visit Website
